První ročník “Běhu na Palici”

V den závodu, 14. 5. 2019, se probouzím dříve než obvykle a za příjemného mrazení po těle přemýšlím, zda jsme na první ročník nelehkého závodu vše připravili a na něco nezapomněli. Počasí vychází skvěle, přesto mě s lehkou nervozitou napadá pár otázek. Přijde vůbec někdo na start? Jsou všechna nepřehledná místa dobře označena? Bude se trať závodu líbit? Co ty kopce, nebylo to už moc?

V devět hodin začínají chodit první běžci, super. Start závodu v deset : nula : nula. Všichni vyráží správným směrem, super. Na trati potkávám kolegy organizátory na domluvených místech, říkám si, dobré znamení, snad se dneska nikdo neztratí. Po hodině a dvanácti minutách se i já dostávám do cíle a z pohledu do tváří přítomných lidí dostávám odpovědi na svoje otázky.

Nejrychlejší v cíli Lukáš Adamec v čase 51:35. S takovým časem vítěze jsem opravdu nepočítal, krásný výkon. Nejrychlejší žena Jana Klinecká čas 1:02:34, taktéž parádní výkon.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

Velice děkuji všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravě závodu a velké díky patří také společnosti ISCAREX, s.r.o. za zapůjčení startovního oblouku a zveřejnění závodu.

Brzy na viděnou, třeba na některé z následujících akcí pod záštitou JBT!

Za pořadatele Tomáš Müller.